Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: SERAMA
2011-08-10, 00:12
zielonki i zywienie krolików
Autor Wiadomość
kamillo1395 
MŁODSZY REDAKTOR


Województwo: Łódzkie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 29
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 494
Skąd: k. Łęczycy
Wysłany: 2010-06-26, 22:51   

albertoo narazie je upase :D hehe :D
a później to nie wiem...
ja chce sprzedac a dziadek ubic i chyba ta druga opcja bedzie...! ;[
 
 
 
18marcinnn 
REDAKTOR



Województwo: mazowieckie
Pomógł: 10 razy
Wiek: 33
Dołączył: 06 Cze 2008
Posty: 618
Wysłany: 2010-06-26, 23:34   

albertoo ale te 1,90 to wychodzi przy jakimś większym zakupie szczepionek? i sam szczepisz czy jeździsz z królikami do weterynarza? i jeszcze mam ostatnie pytanie przeciwko jakim chorobom szczepisz? Ja przyznam że nigdy nie szczepiłem swoich królików i póki co nigdy nie chorowały, poza jednym wyjątkiem, raz zdażyło się jesienią (jakieś 2-3lata temu) , że jedna młoda królica schudła i miała jakiś delikatny przykurcz tylnich kończyn ale po jakimś czasie wydobrzała i szybko przybrała na masie (potem miała nawet młode) i od tamtej pory nie było ani z nią, ani z żadnymi innymi królikami problemu ;)
_________________
marcinnn
 
 
d@niel_25 


Województwo: małopolska
Wiek: 32
Dołączył: 26 Cze 2010
Posty: 3
Wysłany: 2010-06-26, 23:47   

Masz wielkie szczęście że tobie nie padły króliki. Ja miałem 12 lat ich i zawsze szczepiłem. Jednego roku nie kupiłem szczepionek na czas i nie zostało nic ok 30 sztuk padło jednej nocy. Szczepię zawsze na pomór na myksomatozę nigdy u siebie nie szczepiłem jedynie u wujka szczepiłem na tą chorobę bo mieszka w pobliżu rzeki i chmary komarów zakrywają tam niebo więc woli dmuchać na zimne.
_________________
Usus est optimus magister :) :):)
 
 
albertoo 



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 10 Mar 2008
Posty: 275
Wysłany: 2010-06-27, 08:47   

18marcinnn 1,90 wychodzi przy zakupie 10 dawek przy większych ilościach zapewne byłoby taniej, szczepionka to Pestorin mormyx na pomór i myxomatozę 2 w 1, jest jeszcze taka sama o nazwie castomix czy jakoś tak ale jest droższa, szczepię sam - to nic trudnego

kamillo1395 ja ci dobrze doradzę :D jednego sobie zostaw do samicy, drugiego przeznacz do gara, a trzeciego sprzedaj po dobrej cenie a jak będo mało za niego dawać to też go ubij.. mięso raczej wszystkim powinno posmakować więc może ci będą kazali hodować wieeecej :D tak ze zdjęć to wyglądają na już gotowe do zabicia i chyba nie ma już sensu ich trzymać dłużej
 
 
albertoo 



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 10 Mar 2008
Posty: 275
Wysłany: 2010-06-27, 08:47   

18marcinnn 1,90 wychodzi przy zakupie 10 dawek przy większych ilościach zapewne byłoby taniej, szczepionka to Pestorin mormyx na pomór i myxomatozę 2 w 1, jest jeszcze taka sama o nazwie castomix czy jakoś tak ale jest droższa, szczepię sam - to nic trudnego

kamillo1395 ja ci dobrze doradzę :D jednego sobie zostaw do samicy, drugiego przeznacz do gara, a trzeciego sprzedaj po dobrej cenie a jak będo mało za niego dawać to też go ubij.. mięso raczej wszystkim powinno posmakować więc może ci będą kazali hodować wieeecej :D tak ze zdjęć to wyglądają na już gotowe do zabicia i chyba nie ma już sensu ich trzymać dłużej
 
 
kamillo1395 
MŁODSZY REDAKTOR


Województwo: Łódzkie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 29
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 494
Skąd: k. Łęczycy
Wysłany: 2010-06-27, 10:09   

albertoo ważą tak ok. 3,5 kilo jeden to niech jeszcze podrosna :D bedzie wiecej miecha :D a zostawiac nie bede zadnego do samicy bo nie wiem czy sa spokrewnione czy nie..?...
a ile moze kosztowac taki samiec?
 
 
 
polikarp89 



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 28 Sie 2009
Posty: 261
Skąd: Hyżne
Wysłany: 2010-06-27, 17:59   

Jeśli są to meiszańce to nie nastawiaj się że dostaniesz za nie kokosy, jeśli przyjdzie do Ciebie cwany handlarz powie Ci że wezmiei za 3zł/kg chyba że sprzedaż go sąsiadom to tak z 30 zł więcej nie wezmiesz, chyba że w Twojej okolicy nie ma króli a jest zapotrebowanie więc cenę można podnieść ale zysk z 1 samca to tylko na kieszonkowe :P
 
 
 
albertoo 



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 10 Mar 2008
Posty: 275
Wysłany: 2010-07-19, 18:39   

kamillo1395 ii jak okociła ci się już?
 
 
saurania 



Województwo: dolnośląskie
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 27 Lis 2008
Posty: 80
Wysłany: 2010-07-20, 20:36   
   Nr Tel.: 530466145


Ludzie, dobrze wam radzę, szczepcie zawsze i WSZYSTKIE króliki, młode, stare, reproduktory, przeznaczone na tucz, nie ma znaczenia. Myksomatoza i pomór są śmiertelnymi chorobami, przenoszonymi z jednego zwierzaka na drugie, wystarczy jeden chory osobnik i potrafi paść całe stado. Do zakażenia dochodzi poprzez ukąszenie komara (a przenoszą one także inne choroby w tym pasożyty, także te groźne dla człowieka)więc ochrona przed tymi owadami ,a także muchami, należy do podstaw profilaktyki.Po za tym widok cierpiącego stworzenia z naszego powodu (pozorna oszczędność) potrafi naprawdę dowalić sumieniu. Można także szczepić na pasterelozę (katar zakaźny), warto choć nie jest to tak konieczne. Swoją drogą nie wiem skąd albertoo bierze szczepionki za taką cenę, ja daję nawet 15-20 zł za sztukę. No, ale są różne źródła. Kamillo twoje zwierzęta to olbrzymy belgijskie, (a przynajmniej ich mieszańce, będą więc wykazywać ich cechy) bardzo popularna rasa mięsna dorastająca przynajmniej do 5 kg żywej wagi. Rosną dość wolno, ale są wydajne jeśli chodzi o mięso , a i skóry jeśli je minimalnie wyprawisz np. zasolisz możesz sprzedać za grosze (są strzyżone na filc, przerabiane na zwierzątka dla kotów itp.) zawsze coś. Żywy królik to nie jest 3 zł kilo (skąd taka cena?!) tylko 7-20 na kg !, ale najlepiej zarobisz próbując jakiegoś sprzedać na targach drobiu (zazwyczaj w niedziele) lub allegro i nie za 30 zł tylko MIN. 50 zł. Za tyle schodzą u mnie takie (nieco podrośnięte) króle (przecież nawet takie miesięczne to przynajmniej 20 zł). Polikarp jeśli kiedykolwiek sprzedawałeś króliki za taką cenę jak podałeś to dałeś się (delikatnie mówiąc) wydymać :diabel::
Mimo wszystko radzę ci jakiegoś gorszego samczyka przeznaczyć na niedzielny obiadek ;) , poczekaj, rozmnóż je i możesz coś tam zarabiać, przerabiać na kabanoski (polecam!pycha!!) itp.
Mam sporo królików i innych zwierząt i naprawdę wiem co piszę, jeśli coś cię jeszcze interesuje: krzyżowanie, żywienie, zapobieganie chorobom, rozpoznawanie tych najważniejszych, budowanie wygodnych i funkcjonalnych wykotników, boksów, ceny, zasalanie czy suszenie skór itp. napisz. Jeśli będę mogła pomogę także w przypadku innych zwierząt czy roślin ( sporo się u mnie dzieje, he,he).
_________________
śmierć za trzymanie ryb w kulach
 
 
albertoo 



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 10 Mar 2008
Posty: 275
Wysłany: 2010-07-20, 22:07   

-szczepionka PESTORIN MORMYX na myxo. i pomór cena 19zł za 10 dawek (1,90zł na jednego królika) skuteczna na 100% jak chcesz to ci dam namiary na lecznicę w ktorej je kupuje i sie przekonasz
- ceny na skupach to 3-6zł za kg, 20 zł za kg to gdy sprzedajemy detalicznie tuszki lub mieszańce na targowisku do dalszego chowu, za rasowe faktycznie można wziąć więcej. ogólnie przydomowa hodowla królików jest opłacalna ale tylko na swój stół lub gdy sprzedajemy tuszki lub hodujemy króliki czysto rasowe i mamy hodowlę zarejestrowaną wystawy itp
 
 
barczyk 
Mateusz Barczykowski



Województwo: kujawsko-pomorskie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 07 Mar 2010
Posty: 110
Skąd: Niestronno
Wysłany: 2010-07-20, 22:12   

Witam
po ilu tygodniach odsadzacie małe króliki od matki???
 
 
albertoo 



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 10 Mar 2008
Posty: 275
Wysłany: 2010-07-20, 22:15   

ja po 5 tygodniach od ostatniego wykotu dopuszczam samicę ponownie a w 6 lub 7 tygodniu odsadzam młode
 
 
saurania 



Województwo: dolnośląskie
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 27 Lis 2008
Posty: 80
Wysłany: 2010-07-21, 11:33   
   Nr Tel.: 530466145


Dzięki albertoo , czyli mam pecha co do ceny szczepionek :? . Fakt faktem najlepiej się zarabia sprzedając "z ręki do ręki" , a nie u handlarza, ale ceny żywca (różnych zwierząt) potrafią się mocno różnić w poszczególnych wojewódzctwach. Ja mieszkam we Wrocławiu i jestem zorientowana w naszych cenach (na targu na Hubskiej czasem coś ciekawego na odświeżenie krwi można znaleść).Osobiście czekam z kolejnym zakoceniem 7 tygodni;samca dopuszczam do niej dopiero jak młodziki na wybieg przeniosę i samiczka zostaje sama. Swoją drogą, jakie rasy rozmnażasz albertoo?
_________________
śmierć za trzymanie ryb w kulach
 
 
albertoo 



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 10 Mar 2008
Posty: 275
Wysłany: 2010-07-21, 12:25   

ja to mam mini hodowlę na własne potrzeby:
mam parkę Nb (samica trochę wygląda jakby była z czymś zmieszana ale to nic) i jedną samicę olbrzym srokacz niebieski teraz mam od niej (zakoconej jej synem po samcu Nb który jest czarno-bialy) 6 młodych: 2 czarno-białe, 2 niebiesko-białe, 1 cały czarny i 1 cały niebieski - tak się trochę genetyką zabawiłem
 
 
kamillo1395 
MŁODSZY REDAKTOR


Województwo: Łódzkie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 29
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 494
Skąd: k. Łęczycy
Wysłany: 2010-07-21, 13:49   

nie moja jeszcze sie nie okocila i wcale chyba nie wyglada na kotna:/
_________________
pozdrawiam
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 14