Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
kącik rozmów poważnych
Autor Wiadomość
Józek 
Specjalista
Administrator



Województwo: śląskie
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 08 Cze 2007
Posty: 1010
Skąd: sląskie
Wysłany: 2008-01-14, 00:55   

adrian_lasek napisał/a:
które wysiedziała, np. które słabsze, zginą podczas pierwszego deszczu, wcale się tym nie przejmuję...
ja też szanuję czyjeś poglądy ale jak widać ty jesteś jeszcze młody i samo życie cię jeszcze wiele nie nauczyło a to jest najlepsza szkoła jaka jest. Parę tygodni temu wieczorem 22 poszedłem na spacer z psem za domami gdzieś 500m usłyszałem cichy płacz, na bocznej polnej ulicy leżała starsza kobieta która upadła na rowerze i połamała nogi leżała tam dość długo i nie miała już sił krzyczeć była wymarznięta dziś co prawda jeszcze jest w gipsie ale jest w domu zdrowa i czuje się dobrze gdybym miał takie poglądy jak ty to powinienem ją tam zostawić i niech natura zrobi swoje
_________________
www.minizooherud.npx.pl
 
 
Luśka 



Województwo: mazowieckie
Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 27 Maj 2007
Posty: 1531
Wysłany: 2008-01-14, 06:01   

minizoo napisał/a:
[gdybym miał takie poglądy jak ty to powinienem ją tam zostawić i niech natura zrobi swoje



Nie ... powinieneś skrócić jej cierpienia i cieszyś się swoim miłoierdziem :wink:
 
 
butchi chabo 



Województwo: warm.-mazurskie
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 190
Wysłany: 2008-01-14, 12:24   

Czytając naszą polemikę z Adrianem , odnoszę wrażenie ,odniósł on zakładany cel.Poprostu zastosował przysłowiową , grę w ping-ponga . On będzie serwował , piłka spadła na naszą stronę i jako partnerzy gry, musimy ją przebić na stronę przeciwnika. Nasze przebicie powinno byc zagrane z rozmysłem, bez podniety i w miarę jak najlepiej potrafimy. Partner nasz przyjął prosty i monotonny styl z wieloma błędami, więc o wynik się nie obawiam. Jedna kwestia , mecz trwa iles tam setów i musi skończyć się wygraną jednej ze stron.A ten najlepiej , remisem lub naszą "rozważną przegraną".
Nie mogę szanowac kogoś ,kto głosi głupoty. A w tym przypadku odnoszę wrażenie ,że "gość" nie ma zadnych własnych pogladów. Zaczerpnął je z hasełek ideologicznych pewnych "kółek młodziezowych' , rzucił na forum i zaczął się 'bawić nami'. Czytając inne jego posty,upewniam się w tym przekonaniu.

Szkoda dalej rozwijać wątek , przywoływujący niemiłe wspomnienia dla nas , pobudzający do ironii i różnych podniet .
 
 
Luśka 



Województwo: mazowieckie
Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 27 Maj 2007
Posty: 1531
Wysłany: 2008-01-14, 13:41   

Butchi_chabo, nie można odmówić Ci racji, ale w tej rozmowie bierze udzuiał nie tylko Adrian jako jedna strona i cała reszta, jako druga :)
Mi to dało do myślenia, a że sobie ironizuję ... to efekt wyciągnięcia wniosków podobnych do Twoich :)
 
 
adrian_lasek 
REDAKTOR



Województwo: warmińsko- mazurskie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 33
Dołączył: 28 Lip 2007
Posty: 666
Wysłany: 2008-01-14, 14:28   

butchi chabo napisał/a:
Nie mogę szanowac kogoś ,kto głosi głupoty. A w tym przypadku odnoszę wrażenie ,że "gość" nie ma zadnych własnych pogladów. Zaczerpnął je z hasełek ideologicznych pewnych "kółek młodziezowych' , rzucił na forum i zaczął się 'bawić nami'. Czytając inne jego posty,upewniam się w tym przekonaniu.


Po pierwsze nie bawię się Wami, po drugie szanuję innych i ich poglądy, a po trzecie mam własne poglądy.

Prawdziwa dyskusja polega na tym, że obie strony przedstawiają własne przekonania nie ignorując i wyśmiewając drugiej osoby, próbują przekonać ją (podając odpowiednie argumenty) do swoich poglądów z honorem tzn. rozumieć to, że ktoś jest odmiennego zdania na ten temat, czego Wy nie zrobiliście.

Napisałeś, że nie możesz szanować tych, którzy głoszą głupoty- ja nie szanuję tych, którzy nie szanują mnie, proste i logiczne. Poglądów i uznań może być tyle ilu jest ludzi. Tak samo jest z gustami.

Zaczerpnąłem poglądy z pewnych "kółek młodzieżowych"- proszę podaj mi dla przykładu takie kółka no i jeszcze "jakieś hasełka ideologiczne".

Prowadzę specjalnie z Wami taką grę i osiągam cel- uwierz mi, mam ciekawsze zajęcia, niż pisanie "czegoś", i gdybym miał pisać tak po prostu bzedty i nie przemyślane rzeczy to tu by mnie nie było.

"Gość" nie ma własnych poglądów- mam imię lub jak ktoś woli login, i nie musisz się do mnie zwracać słowem "gość".

A na koniec to, bo nie chce mi się już pisać:

IM BARDZIEJ UWAŻASZ, ŻE JESTEŚ MĄDRYM, TYM BARDZIEJ STAJESZ SIĘ GŁUPIM

Sprawdza się w 100 %.

Istniej również reguła: to, że jesteś starszy, nie oznacza, że mądrzejszy :!: .

A tak na boku ode mnie: masz zbyt wygórowane mniemanie o sobie i swojej inteligencji, a to nie jest dobra cecha...
Ostatnio zmieniony przez adrian_lasek 2008-01-14, 14:41, w całości zmieniany 6 razy  
 
 
butchi chabo 



Województwo: warm.-mazurskie
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 190
Wysłany: 2008-01-14, 15:24   

CO CIĘ NIE ZABIJE, TO CIĘ WZMOCNI - Fakt , załaszcza po "czółówce" z cięzarówka. Ale praktywowania tego,szczerze nikomu nie życzę.
Wszystko w temacie.
_________________
http://s24.bitefight.onet.pl/c.php?uid=16536
 
 
nyszka 



Województwo: Śląskie
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 09 Sty 2008
Posty: 238
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2008-01-14, 19:40   
   Nr Tel.: 694 310 917


adrian_lasek, nie odpowiedziałeś mi na moje pytanie,....i w ciągu całej tej dyskusji nie podałeś żadnych argumentów za tym abyśmy mogli zrozumieć Twoje nastawienie...,a przecież napisałeś,że dyskusja polega na tym aby obie strony przedstawiły swoje własne przekonania...
Napisałeś też :
IM BARDZIEJ UWAŻASZ, ŻE JESTEŚ MĄDRYM,TYM BARDZIEJ STAJESZ SIĘ GŁUPIM
ja nie chcę nikogo urazić, ale to spostrzeżenie przypisałabym Tobie z tym że trochę bym je zmieniła;
Im bardziej uważasz, że masz rację, tym bardziej gubisz się w swej głupocie.
 
 
jakub 
HODOWCA PTAKÓW



Województwo: wielkopolskie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 28 Gru 2006
Posty: 852
Skąd: oborniki
Ostrzeżeń:
 4/6/9
Wysłany: 2008-01-15, 17:28   

Wszyscy piszecie o jakiś tragediach jednak założe się że niewielu z was mialo styczność z osobami niepełnosparwnymi ( chorymi ), i wielu z was nie wie jak takiej osobe trzeba sie poświecić, ja mam niepełnosprawna siostre (chodzi) a kalectwo jest znaczne.
Sam udzielam się wile razy w zakladach z osobami chorymi, po przejsciach.
W jednym zakladzie byl pawien 16 letni chłopak, przywitalem się ze wszystkimi tam obecnymi, również z nim ( podalem mu ręke), gdy to zrobilem on sie popłakal niewiedzialem dlaczego wiec bylem tym zdziwiony, dyrektor tego ośrodku powiedzial mi że on zabil swoja niepelnosprawną siostre i za to nikt tam obecny nie podawal mu ręki, garzili nim, wiele osób pytało się mnie czy gdybym znal jego historie to czy bym mu podal ręke odpowiedzialem że tak. Jak wy byście się w takiej sytulacji zachowali. Wszystko potrafi się odrodzić jeśli dostanie szanse,
_________________
Jeżeli masz jakieś pytanie, interesuje Cię opis jakiegoś ptaka to napisz do mnie na PW bardzo chętnie pomogę.
 
 
 
Luśka 



Województwo: mazowieckie
Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 27 Maj 2007
Posty: 1531
Wysłany: 2008-01-15, 18:21   

Jakub, zapewniam Cię, ze z osobami niepełnosprawnymi mam kontakt codzienny, zarówno zawodowo, jak prywatnie.
Twój protekcjonalny ton zaczyna mnie poważnie denerwować, więc z całym szacunkiem, posłuchaj rady i zacznij myśleć zanim coś napiszesz, równiez nad tonem, jakim się zwracasz , do innych userów.
Biorąc pod uwagę długośc Twojego życia, jeszcze nie zasmakowaałeś go naprawdę.
Kto dał Ci prawo osądzania innych i narzucania swoich poglądów?
To się nazywa pycha i życie bardzo lubi ją temperować.

Pozdrawiam
 
 
nyszka 



Województwo: Śląskie
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 09 Sty 2008
Posty: 238
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2008-01-15, 22:44   
   Nr Tel.: 694 310 917


jakub, piszemy nie o tragedii tylko o szacunku i prawie do życia, jeżeli Ty wczytawszy się w temat uznałeś,że jest tu mowa tylko o tragedii to nie nadajemy na tych samych falach.
Także miałam bardzo bliski kontakt z dzieckiem,które miało bardzo mocne porażenie mózgowe. Moje dzieci też długo leczyłam i byłam częstym gościem szpitali jednak nigdy, przenigdy nie poddałam się i teraz mogę cieszyć się ich szczęściem. Człowiek z boku patrzy innymi oczyma, niż ten który walczy o życie swoje lub kogoś bliskiego. I może mam szczęście ale na swojej drodze nie spotkałam się jeszcze ani razu z odmową pomocy, bo ludzie reagują na ból i cierpienie innych i są chętni udzielenia pomocy tylko niekiedy nie wiedzą jak to zrobić.
A o tym podaniu ręki, to wybacz, ale z tego co wyczytałam nie wiedziałeś nic o tym chłopaku, więc tak naprawdę nie możesz nazwać swego czynu niczym innym jak wyrazem grzeczności.
I może masz rację,że wszystko może się odrodzić jeżeli dostanie szansę, ale trzeba też uważać czy wykorzystuje tę szansę?
 
 
jakub 
HODOWCA PTAKÓW



Województwo: wielkopolskie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 28 Gru 2006
Posty: 852
Skąd: oborniki
Ostrzeżeń:
 4/6/9
Wysłany: 2008-01-16, 19:05   

Prawa do życiainnych powinnismy bronic z narażeniem własnego życia. Każdy znas dostal życie i kżdy przechodzi przez nie jak może jak mu bylo dane.
_________________
Jeżeli masz jakieś pytanie, interesuje Cię opis jakiegoś ptaka to napisz do mnie na PW bardzo chętnie pomogę.
 
 
 
butchi chabo 



Województwo: warm.-mazurskie
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 190
Wysłany: 2008-01-16, 19:56   

jakub,
Kod:
 kżdy przechodzi przez nie jak może jak mu bylo dane

podziwiam cię za wywody filozoficzne :ops:
Jak coś piszesz lepiej to przemyśl. W wywodzie jest coś, przeciwstawność.
_________________
http://s24.bitefight.onet.pl/c.php?uid=16536
 
 
butchi chabo 



Województwo: warm.-mazurskie
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 190
Wysłany: 2008-01-16, 22:04   

jakub, czy jesteś taki wyrozumiały dla komara , który kąsa Cię np. w tyłek.On ,tak jak piszesz ,też "dostał" życie. :D
_________________
http://s24.bitefight.onet.pl/c.php?uid=16536
 
 
jakub 
HODOWCA PTAKÓW



Województwo: wielkopolskie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 28 Gru 2006
Posty: 852
Skąd: oborniki
Ostrzeżeń:
 4/6/9
Wysłany: 2008-01-17, 14:46   

Człowiek dostal wladze nad wszystkim stworzeniem. Nie zabijam żadnych owadów, lepiej zapobiegać i8ch atakom naprzklad brosem. Nie zapominaj że bez owadów czlowiek sobie nie poradzi a one bez nas świetnie dadzą sobie rade.
_________________
Jeżeli masz jakieś pytanie, interesuje Cię opis jakiegoś ptaka to napisz do mnie na PW bardzo chętnie pomogę.
 
 
 
butchi chabo 



Województwo: warm.-mazurskie
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 190
Wysłany: 2008-01-17, 17:01   

jakub,
Cytat:
Człowiek dostal wladze nad wszystkim stworzeniem. Nie zabijam żadnych owadów
Cytat:

To z kim ja "rozmawiam"? :diabel::
Chyba ludzie to też stworzenia? :hmm:
Takie hasła "brzydko pachną". :P
Tzn. ,że jestem "Włatcom muchów" 8) :D
Ostatnio zmieniony przez butchi chabo 2008-01-17, 18:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12