Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Wasza ulubiona książka o tematyce ptasiej
Autor Wiadomość
kacpisułtan
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-18, 19:38   Wasza ulubiona książka o tematyce ptasiej

Jaka jest wasza ulubiona książka na temat ptaków :?: Zapewne zależne jest to od tego co hodujemy ;) Naprzykład moimi ulubionymi książkami są "Amatorska hodowla kur" i "Kury orientalne" zapewne dlatego że jestem hodowca kur ;)
 
 
mirass 
Egzotyk



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 29 Lip 2006
Posty: 837
Wysłany: 2007-09-18, 19:41   

"Hodowla ptaków ozdobnych" Andrzeja Kruszewicza, bardzo dużo jest tam o chorobach, jednak nadal czekam na polskie wydanie książki tylko o drobnej egzotyce (obszernej publikacji :) ).
_________________


http://puzz.info.pl/?p=ZMr5AZ9DjzbJ
 
 
 
darek72 
OPIEKUN DZIAŁÓW



Województwo: opolskie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 51
Dołączył: 21 Mar 2008
Posty: 308
Wysłany: 2008-12-31, 19:51   

Tyle książek na rynku,a tutaj taki spokój...Moja pierwsza książką o tematyce ornitologicznej były 'Ptaki ziem polskich" Jana Sokołowskiego.Z niej dowiedziałem się m.in.,jak wyglądają niektóre gatunki ptaków,jaka jest ich bilogia i występowanie.Do dzisiaj mam II tom.Zachęcam do lektury-naprawdę warto!
_________________
Darek
 
 
Monia 
Monika26


Województwo: opolskie
Pomogła: 6 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 24 Sie 2006
Posty: 291
Skąd: gogolin
Wysłany: 2008-12-31, 23:04   

Moją ksiażką z której czerpie wiadomości o ptakach to Ptaki Europy i obszaru śródziemnomorskiego -Larsa Jonssona i stary przewodnik ptaki.Jak również programy typu ostoja i sto tysięcy bocianów.Pomaga mi też znajomy ornitolog.
_________________
http://picasaweb.google.p...t/MojaEgzotyka#
 
 
Hodowca drobiu
[Usunięty]

Wysłany: 2009-01-01, 10:35   

A moją ulubioną książką są ''Gołębie'' autorstwa czeskich hodowców Slavibor Petrzilka,Milan Tyller.Zachęcam do przeczytania tej książki :) .
 
 
darek72 
OPIEKUN DZIAŁÓW



Województwo: opolskie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 51
Dołączył: 21 Mar 2008
Posty: 308
Wysłany: 2009-01-01, 10:44   

Zapomniałem napisac jeszcze o "Ptakach Polski" Andrzeja G.Kruszewicza.Napisana w bardzo ciekawy spsób,bo autor przedstawia historie,ktore przeżył,a których bohaterami są właśnie ptaki.
_________________
Darek
 
 
bili17 


Województwo: lubuskie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył: 31 Sty 2008
Posty: 157
Wysłany: 2009-01-01, 16:29   

Moje ulubione ptasie lektury to "Przydomowy chów drobiu" Alice Stern i oczywiście "Poradnik chowu drobiu" Czesławy Gibes, książka bardzo stara ale jakże bogata w treści i chyba ponadczasowa
 
 
 
18marcinnn 
REDAKTOR



Województwo: mazowieckie
Pomógł: 10 razy
Wiek: 33
Dołączył: 06 Cze 2008
Posty: 618
Wysłany: 2009-01-01, 18:35   

Moja ulubiona książka to "Hodowla Ptaków Ozdobnych" Andrzeja Kruszewicza- dzięki tej książce poradziełm sobie z niejedną chorobą, jest naprawdę źródłem dużej wiedzy, polecam każdemu chodwcy ptaków... Lubię też książkę Alice Stern: "Przydomowy chów drobiu". "Ptaki ziem polskich" Jana Sokołowskiego to też bardzo fajna książka, jak byłem jeszcze w podstawówce to zawsze ją wypożyczałem na wekendy z czytelni szkolnej, czytałem ją z wielkim zainteresowaniem i sobie kserowałem to co najciekawsze :d
_________________
marcinnn
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 5,06 sekund. Zapytań do SQL: 12