Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
co po wykluciu???
Autor Wiadomość
kogutto 


Województwo: podkarpackie
Dołączył: 29 Lip 2010
Posty: 14
Wysłany: 2011-01-20, 21:54   

łupy trzeba wyciągnąć żeby nie nałożyły się na inne jaja
 
 
Krzyś 



Województwo: podlaskie
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 44
Skąd: Czarna B.
Wysłany: 2011-01-25, 14:54   

Mam pytanie a jeżeli naiwne to dla tego że wczoraj po raz pierwszy w życiu sięgnąłem po "własne" jajko :)
Jak należy postępować z jajkami które mają być przeznaczone do wysiadywania. Zastawiać po prostu tak jak są niesione czy też podbierać i podłożyć potem jednocześnie? A jeżeli podbierać to jak je przechowywać do momentu podłożenia?
Może istotne jest to że moje kurki to zielononóżki :)
_________________
Pozdrawiam. Krzyś
 
 
 
Jolek 
REDAKTOR



Województwo: śląskie
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 02 Gru 2008
Posty: 990
Wysłany: 2011-01-25, 15:32   

:d a smakowało ,,własne" jajo :P
Ja osobiście wolę zbierac jajka aby nie zostały zgniecione, zabrudzone i którejś nie szczeliło do głowy jajo rozdzióbywać. Jajka które maja służyć do wylegu zbieram tylko czyste i wkładam do wytłoczek i codziennie je obracam razem z wytłoczką. Zapobiega to przytwierdzeniu się zółtka do skorupki. Przechowuję je w piwnicy w której temp. jest ok 10*C
Ostatnio włożyłam jajka do inkubatora które miały m-c bo tyle czekałam aż kurka naznosi i jestem zadowolona bo z 15 jaj tylko 3 były nie zalężone a co się wykluje to zobaczę ;)
_________________
Jolek
 
 
Krzyś 



Województwo: podlaskie
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 44
Skąd: Czarna B.
Wysłany: 2011-01-26, 07:18   

Jajka są wyśmienite :) jak na razie wcinam na surowo. Do tej pory zawsze miałem na to ochotę ale te kupowane .... :) No i muszę się pochwalić że sięgałem już cztery razy.
Pomysł z wytłaczanką wydaje mi się świetny. Sam bym chyba na to nie wpadł. Jestem też zdumiony tym że tak długo przechowywane jajka nadają się jeszcze do wylęgu :)
_________________
Pozdrawiam. Krzyś
 
 
 
Jolek 
REDAKTOR



Województwo: śląskie
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 02 Gru 2008
Posty: 990
Wysłany: 2011-01-26, 09:42   

;) też tak myślałam jak czytałam inf.Pierwsze jajo jest z 19.12 potem 20.12, 22.12 i tak w różnym terminie nazbierało się ale inkubator nie był jeszcze naprawiony. Spróbować nie zaszkodziło.
;) odnośnie sklepowych jaj. Jakiś czas temu na imprezie wziełam takie jajko do ust. Oooo Booożżżeeee jak ja się męczyłam żeby je wypluć a że wszyscy patrzyli to przełkłam. To było tylko 1/4 jajka a czułam je przez następne parę dni. :diabel::
:) odnośnie kurczaczków (jeśli coś będzie) to połączę je z kurką która ostatnio zakwoczyła i teraz siedzi. Ma instynkt opiekuńczy i przyjmuje ,,dokładki".W każdym bądź razie jest to mój pierwszy lęg naturalny kury w styczniu :hmm: :hmm: :hmm:
_________________
Jolek
 
 
Krzyś 



Województwo: podlaskie
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 44
Skąd: Czarna B.
Wysłany: 2011-01-26, 14:07   

Ja planuję urządzić kwoce przeprowadzkę gdy przystąpi do akcji w bardziej kameralne miejsce... :)
Zastanawiam się tylko czy z tego powodu się nie obrazi i nie powie żebym sam sobie wysiadywał :)
_________________
Pozdrawiam. Krzyś
 
 
 
Dorota71 
OPIEKUN DZIAŁÓW



Województwo: lubuskie
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 30 Lip 2009
Posty: 1696
Wysłany: 2011-01-26, 14:43   

Jolek pomysł z obracaniem wytłoczki a nie jajek jest świetny.
Niby takie proste a nie wpadłam na to.
Dzięki. :D
_________________
Pozdrawiam
http://papieroweszalenstwo.blogspot.com/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,67 sekundy. Zapytań do SQL: 12