Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Nagrania, nagrywanie filmów, dzwiek itp
Autor Wiadomość
Kamil Kowalski 
Loża zasłużonych
Założyciel Forum!



Województwo: Małopolska
Pomógł: 7 razy
Wiek: 38
Dołączył: 08 Cze 2006
Posty: 1831
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-12-08, 15:50   Nagrania, nagrywanie filmów, dzwiek itp

Czy ktoś z was nagrywał kiedyś jakieś filmy, nagrania dialogi itp?

Nagrałem właśnie mały materiał i wydaje mi się że mam inny głos niż naprawdę.
Czy każda osoba słyszy swój głos inaczej a na nagraniach inaczej? czy może to kwestia mikrofonu?

Ktoś zna sposoby redukcji szumów w tego typu nagraniach?
Czy może ktoś polecić mi dobry mikrofon do PC - bo za wiele nie mogę oczekiwać od mikrofonu za 15zł :P

Nagranie tu:
http://www.klub.bunet.pl/...m-nie-powiedzia
_________________



>> Phelsuma - Hodowala Phelsum >> Solary - Systemy solarne >> Spis Hodowców >> Koszulki dla Hodowców >> Darmowe Książki
 
 
adrian_lasek 
REDAKTOR



Województwo: warmińsko- mazurskie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 33
Dołączył: 28 Lip 2007
Posty: 666
Wysłany: 2010-12-08, 16:11   

Witaj! Każdy ma takie wrażenie co do swojego głosu, więc nie w tym problem. Słychać zniekształcenia głosu przez mikrofon i lekkie, puste echo. Lepszy mikrofon byłby wskazany.
Co do Twojego nagrania, pierwsze na co zwróciłem uwagę to prędkość z jaką mówisz. Moim zdaniem mówisz takim tempem, że słuchacz nudzi się już po pierwszej minucie. Bynajmniej ja. Po drugie wyczuwalne jest takie coś, że mówisz jakbyś mówił będąc sennym albo nie kontaktował. Nie podkreślasz głosowo ważnych wyrazów w Twojej wypowiedzi. Po trzecie można wyczuć momentami, że nie jesteś pewien do końca tego co mówisz. Po czwarte robisz zbyt długie pauzy, nie wiem czy chcesz wydłużyć czas materiału czy po prostu tak masz. Na koniec dodam, że denerwujące jest, gdy najeżdżasz kursorem i dalej nim kręcisz różne figury, to rozprasza. Jeżeli chcesz, żeby to co przedstawiasz trafiło do jak największego grona, musisz dopracować każdy detal.
 
 
Kamil Kowalski 
Loża zasłużonych
Założyciel Forum!



Województwo: Małopolska
Pomógł: 7 razy
Wiek: 38
Dołączył: 08 Cze 2006
Posty: 1831
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-12-08, 21:16   

adrian_lasek, Bomba! Super, bardzo dziękuje Ci - właśnie o taką konkretną wypowiedź mi chodziło.

- machanie kursorem - faktycznie głupio to wyszło. to chyba z tremy. To moje pierwsze nagranie tego typu.

a znasz się może na mikrofonach? wiesz jaki jest dobry czym kierować się podczas zakupu?

EDIT:
Właśnie nagrałem nową wersję wczytuje się na YouTuba - myślę że jest lepsza od poprzedniej.
I to na co zwróciłeś uwagę poprzednio starałem się zniwelować / ograniczyć :)
_________________



>> Phelsuma - Hodowala Phelsum >> Solary - Systemy solarne >> Spis Hodowców >> Koszulki dla Hodowców >> Darmowe Książki
Ostatnio zmieniony przez Kamil Kowalski 2010-12-08, 23:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Kamil Kowalski 
Loża zasłużonych
Założyciel Forum!



Województwo: Małopolska
Pomógł: 7 razy
Wiek: 38
Dołączył: 08 Cze 2006
Posty: 1831
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-12-09, 00:42   

Opublikowałem nową wersje tego nagrania (pod tym samym linkiem)
Myślę że jest lepiej :)

Czy ktoś zna się na mikrofonach?
_________________



>> Phelsuma - Hodowala Phelsum >> Solary - Systemy solarne >> Spis Hodowców >> Koszulki dla Hodowców >> Darmowe Książki
Ostatnio zmieniony przez Kamil Kowalski 2010-12-09, 00:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
adrian_lasek 
REDAKTOR



Województwo: warmińsko- mazurskie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 33
Dołączył: 28 Lip 2007
Posty: 666
Wysłany: 2010-12-09, 08:58   

Widzisz, od razu 4 minuty krócej. Inaczej się już słucha, teraz słychać w Twoim głosie, że chcesz coś przekazać. Sorry, że tyle rzeczy wypisuję, ale są w tych ramkach błędy literówki, co mnie zraża, nie wiem jak innych. Miałem napisać jeszcze o dobitnym wymawianiu ą, ę i sz, ale na drugim nagraniu już tego nie ma. Mówiłeś naturalnie i samoczynnie to zniknęło.
Co do mikrofonu, to jest ich tyle, że nawet nie wiem jakie wymienić. Patrzyłem to takie od 40 zł znajdziesz już bardzo dobre. Na tym drugim nagraniu głos jest wyraźniejszy, nie wiem czy użyłeś innego mikrofonu, czy po prostu coś w ustawieniach zmieniłeś.
 
 
Kamil Kowalski 
Loża zasłużonych
Założyciel Forum!



Województwo: Małopolska
Pomógł: 7 razy
Wiek: 38
Dołączył: 08 Cze 2006
Posty: 1831
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-12-09, 19:03   

Dzięki Adrian!
Bardzo mi pomogłeś - sam pewnie bym nie zwrócił na to uwagi.
literówki też poprawiłem.

Dowiedziałem się:

Zacytuje może:
Cytat:
Może to także wynikać z parametrów zapisu…np.8 bit i 12MHz da dźwięk bardziej zbliżony do tego z telefonu, niż ten zapisany na 16 bit przy próbkowaniu 48Mhz – który zapewnia już bardziej wiarygodne odwzorowanie dźwięku analogowego w postaci cyfrowej:-)


Ustawienia nagrywania mam jeszcze lepsze nic w powyższym cytacie - czyli to raczej kwestia mikrofonu (i mojej śmiesznej dykcji) ;)

Jeszcze raz dziękuje.
_________________



>> Phelsuma - Hodowala Phelsum >> Solary - Systemy solarne >> Spis Hodowców >> Koszulki dla Hodowców >> Darmowe Książki
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12