Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: AL
2010-04-01, 15:17
pomocy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Autor Wiadomość
kinder27 
ptactwo ozdobne



Województwo: Łódzkie
Wiek: 42
Dołączył: 02 Mar 2010
Posty: 16777215
  Wysłany: 2010-03-31, 20:36   pomocy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
   Nr Tel.: 697171090


czy to możliwe ze moje mandarynki nie maja jeszcze jaj i jaka może być przyczyna ??????? maja wolierę z trawa i woda maja budki lęgowe mam je od zeszłego roku i w tamtym roku tez nie miały jaj czy może być tak ze są z jednego gniazda i to jest przyczyna ?????? i czy mogę sparować biała ze standard i odwrotnie ?????????????
 
 
ramoneza 


Województwo: lubuskie
Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 3
Skąd: gubin
Wysłany: 2010-03-31, 20:50   
   Nr Tel.: 609346440


spoko ja mam dwie pary i jeszcze ani jednego jajka w tamtym roku jajka miałem dopiero na początku maja a do zimy zdążyły w pełni wyrosnąć . Poza tym mam bażanty
królewskie
złociste
bananowe
uszaki i tak samo jeszcze nie zaczęły się nieśc , na razie tylko przepóry wirginijskie niosą jajka ale są doświetlane sztucznym światłem :)
_________________
ramoneza
 
 
sylwia2401 


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Paź 2006
Posty: 165
Skąd: Zgierz
Wysłany: 2010-03-31, 20:50   Re: pomocy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

kinder27 napisał/a:
czy to możliwe ze moje mandarynki nie maja jeszcze jaj i jaka może być przyczyna ???????

Mogą jeszcze nie mieć u mnie jedna nosi,a druga jeszcze nie zaczęła,przyczyny trudno się dopatrywać,taki ich urok.
Ostatnio zmieniony przez sylwia2401 2010-03-31, 20:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Iro_mak 
Specjalista


Województwo: Polska
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 22 Paź 2007
Posty: 337
Wysłany: 2010-04-03, 09:59   

kinder27 napisał/a:
czy to możliwe ze moje mandarynki nie maja jeszcze jaj i jaka może być przyczyna ??????? maja wolierę z trawa i woda maja budki lęgowe mam je od zeszłego roku i w tamtym roku tez nie miały jaj czy może być tak ze są z jednego gniazda i to jest przyczyna ?????? i czy mogę sparować biała ze standard i odwrotnie ?????????????


tym że nie mają jeszcze jaj się nie przejmuj, u niektórych już kaczki siedzą a u innych też jeszcze nie zaczęły nieść. To iż mogą być z jednego gniazda nie ma wpływu na to iż nie mają jaj, nawet z rodzeństwa kaczka powinna nieść, ewentualnie mogą być jajka nie zalężone lub po wykluciu młode mogą być słabe, ale zarówno mogą być po takiej parze zdrowe w pełni sił młode. co do parowania jak najbardziej możesz parować standarty z białymi i na odwrót młode po takich parach powinny być i standarty i białe.

Acha zdarza się jeszcze że kaczki w odmianach barwnych czy nawet standarty z późniejszych lęgów przeczekują jeden rok i niosą się dopiero w drugim roku, co by mogło tłumaczyć iż w zeszłym roku twoje kaczki się nie niosły.
Ostatnio zmieniony przez Iro_mak 2010-04-03, 10:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ramoneza 


Województwo: lubuskie
Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 3
Skąd: gubin
Wysłany: 2010-04-11, 19:34   
   Nr Tel.: 609346440


mandarynki zniosły mi dwa jajka i dały sobie chyba spokój nie donoszą inie siadają zabrałem dzisiaj i wsadziłem do inkubatora
_________________
ramoneza
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,6 sekundy. Zapytań do SQL: 14