Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Dziwne lęgi
Autor Wiadomość
Wojtek - Lakonga 
Ptasznik z Tyrolu


Województwo: mazowieckie
Dołączył: 19 Lip 2008
Posty: 5
Skąd: Radom
Wysłany: 2008-07-22, 23:03   Dziwne lęgi

Jestem ciekaw czy ktoś z Was odnotował podobny przypadek. Otóż ok. 15 lat temu moja sąsiadka otrzymała od swojej córki parę nierozłączek czerwonoczelnych. Ptaki były kupione w sklepie zoologicznym, czyli para = 2 sztuki, bo w sklepie rzadko, który sprzedawca umie rozróznić płeć ptaków, no z wyłączeniem p. falistych.
Na codzień zajmowały małą klatkę dł. ok. 45 cm.
Kiedyś sąsiadka przyszła do mnie z zapytaniem co ma robić bo papuga zniosła jajo na podłodze klatki i zaczęła je wysiadywać. Szczerze mówiąc byłem bardzo zdziwiony bo choć nigdy nie posiadałem nierozłączek (chyba przez dżwięki jakie wydają) to u mojego znajomego wielokrotnie widziałem zaloty tych ptaków, czyli coś tam w sterówki i jazda do budki. Przekazałem swoją wiedzę w zakresie nierozłączek (mizerną wiedzę) mojej sąsiadce
oraz pożyczyłem jej budkę lęgową, twierdząc, że samica z pewnością jaja nie wysiedzi.
Po dwóch dniach sąsiadka stwierdziła, że ptaki nie wykazują zainteresowania budką, a wręcz przeciwnie samica złożyła kolejne jajo i nadal je wysiaduje. Sąsiadka włożyła do klatki podstawkę od donniczki i tak dochowała się I lęgu nierozłączek czerwonoczelnych w sumie 5 papużek. Legi regularnie były powtarzane 2 razy w roku i zawsze na podstawce od donniczki. Wielkość lęgów wachała się od 3 - 5 papużek.
Czy ktoś spotkał się z podobnym zachowaniem ? Pozdrawiam Wojtek
_________________
Kochaj admina swego bo może cię zbanować
 
 
bartezbb13 
Pozdrawiam



Województwo: daleko
Dołączył: 23 Cze 2008
Posty: 73
Wysłany: 2008-07-28, 23:04   
   Nr Tel.: 69690292*


Oje... moje są za młode... ale pierwszy raz słyszę taki przypadek.. i to nierozłączki...:O
_________________
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 13